Microsoft 365 ja SharePointi andmeturbe peamised näpunäited 

Andmete kaitsmine Microsoft 365-s ja SharePointis nõuab terviklikku lähenemist, mis hõlmab sisseehitatud turbefunktsioonide kasutamist, parimate praktikate juurutamist ja pideva valvsuse tagamist tekkivate ohtude suhtes.  

Siin on ülevaade peamistest tavadest, mis põhineb meie kogemustest erinevate organisatsioonidega töötamisel ja mida Microsoft ise soovitab ettevõtetel järgida. 

 • Mitmikautentimine (MFA): MFA rakendamine on oluline samm teie kontode kaitsmisel, nõudes lisaks paroolile täiendavaid kinnitusmeetodeid. See vähendab oluliselt volitamata juurdepääsu ohtu. 
 • Administraatorikontode kaitsmine: veenduge, et administraatorikontodel oleks lisakaitse, kuna neil on suuremad õigused. See võib hõlmata eraldi kontode kasutamist igapäevaste ja haldusülesannete jaoks. 
 • E-posti ja koostöö turbepoliitikad: Microsoft 365 eelseadistatud turbepoliitikate abil saate kaitset selliste ohtude eest nagu rämpspost, ründevara ja andmepüük. Need poliitikad aitavad kaitsta teie meilisuhtlust ja koostööd sellistel platvormidel nagu SharePoint ja OneDrive. 
 • Seadmekaitse: kaitske kõiki seadmeid, millel on juurdepääs teie Microsoft 365 ja SharePointi andmetele. See hõlmab nii ettevõttele kuuluvaid kui ka isiklikke seadmeid, tagades, et need vastavad teie turbestandarditele. 
 • Andmete krüptimine: SharePointis ja OneDrive’is krüptitakse andmeid nii edastamise ajal kui ka nende hoiustamisel. Microsoft kasutab andmete turvalisuse tagamiseks tipptasemel krüptimismeetodeid ja andmekeskustele pääseb juurde vaid piiratud arv töötajaid. 
 • Nullusalduse raamistik ja vähim privileeg: nullusalduse raamistiku vastuvõtmine tagab, et iga juurdepääsutaotluse puhul on vaja kinnitust, minimeerides volitamata juurdepääsu riski. Vähimate õiguste põhimõte piirab kasutajate juurdepääsuõigusi ainult sellega, mis on nende tööülesannete täitmiseks rangelt vajalik. 
 • Tingimuslikud juurdepääsu poliitikad: saate rakendada tingimuslike juurdepääsu poliitikaid, et saaksite üksikasjalikult kontrollida, kes pääseb teie Microsoft 365 ressurssidele juurde selliste tingimuste alusel nagu kasutaja roll, seadme olek, asukoht ja tuvastatud riskid. 
 • Andmepüügikaitse: Koolitus ja tööriistad on hädavajalikud, et kaitsta andmepüügirünnakute (phishing) eest, mis on tavalised ja keerukad. Microsoft 365 sisaldab funktsioone, mis aitavad selliseid ohte ära tunda ja nende eest kaitsta. 
 • Auditilogid ja automaatne aruandlus: SharePointi auditilogide abil saate jälgida tegevusi ja automatiseerida aruandlust, et tagada tõhus jälgimine ja nõuetele vastavus. Oleme kasutanud erinevaid tooteid ja lahendusi, mis aitavad neid auditeid automatiseerida, pakkudes ülevaatamiseks üksikasjalikke aruandeid. 
 • Andmelekketõkestuse poliitikad: rakendage nutikaid andmelekketõkestuse poliitikaid, et vältida tundliku teabe volitamata jagamist. Tööriistad nagu Microsoft Purview aitavad hallata, kaitsta ja hallata delikaatseid andmeid kogu teie organisatsioonis. 
 • Regulaarsed turbeülevaated: automatiseerige turberiskide ülevaated ja hallake väliseid ühiskasutusõigusi valvsalt. Väliselt jagatud sisu on ülioluline regulaarselt üle vaadata ja turvalisuse säilitamiseks õigusi vastavalt vajadusele kohandada. 
 • Kolmanda osapoole lahenduste kasutamine: kaaluge täiendavate turbemeetmete ja jälgimisvõimaluste jaoks kolmanda osapoole lahenduste kasutamist. Need võivad pakkuda laiendatud funktsioone ja spetsiaalseid turbefunktsioone, mis täiendavad Microsofti sisseehitatud tööriistu. 
 • Andmete varundamine ja selle turve: et vähendada võimalikust küber- või lunavararündest tekkivat kahju ettevõttele, on otstarbekas ka Microsoft 365 ja SharePointis olevaid ärikriitilisi- või isikuandmeid varundada. Olgu selleks siis kolmanda osapoole pilvevarundus või lokaalne varunduslahendus, milles andmeid ja dokumente turvaliselt hoida kuni nende eluea lõpuni. Andmete varundamise kohta saate täpsemalt lugeda meie selle teemalisest blogi artiklist siit. 

Microsoft 365 ja SharePointis hallatava sisu ning andmete kaitsmine on pidev protsess, mis nõuab tähelepanu detailidele, teadlikkust uusimatest ohtudest ja ennetavat lähenemist. Nende heade tavade rakendamine parandab oluliselt teie organisatsiooni andmeturbe olukorda. 

Kui soovite veenduda, et teie organisatsiooni andmed Microsoft 365 ja SharePointis on kaitstud parimal võimalikul viisil ega tea, kuidas ülaltoodud tehnilisi lahendusi iseseisvalt rakendada või juurutada, võtke meiega ühendust ja me toetame teid. 

Tundub kasulik? Jaga postitust oma kolleegile või sõbrale:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Liitu ka meie uudiskirjaga

Ole kursis sellega, mida teeme!