Kuidas valida siseveebi lahendust? 

Arvestades tänaseid töötamise viise, on tähtsam kui kunagi varem, et ettevõtete sisekommunikatsioon töötaks nagu kellavärk. Just siin mängib hästi ülesehitatud siseveeb – mida sageli peetakse interneti algusaegade reliikviaks – asendamatut rolli. Sealhulgas on intraneti tehnilise lahenduse valiku juures otsustava tähtsusega selle täieliku potentsiaali ärakasutamine. Oleme näinud oma töös väga erinevaid lähenemisi ja tehnilisi lahendusi, mida siseveebi puhul kasutatakse. Kogemusest lähtuvalt oleme koondanud kokku tähtsamad aspektid valiku tegemisel ning tutvustame SharePoint Online võimalusi just siseveebi lahendusena. 

Siseveeb – endiselt päevakohane 

Siseveebi lahendused toimivad organisatsiooni sisemise suhtluse selgroona. Need pakuvad turvalist, privaatset võrgustikku, kus töötajad saavad leida ja jagada informatsiooni, teha koostööd projektidega ning pääseda ligi olulistele teenustele. See sisemine ökosüsteem soodustab avatuse ja ühendatuse kultuuri, mis on hädavajalik innovatsiooni- ja tootlikkuse suurendamiseks. Kaugtöö ajastul pakub siseveeb virtuaalset ruumi, kus kollektiiv saab säilitada kogukonna ja kuuluvustunde, mis on oluline töötajate kaasamise ja hoidmise jaoks. 

Kui kombineerida siseveeb teiste sisemiste kommunikatsioonikanalitega, näiteks kiirvestluste platvormid Teams, Slack või muu, on tulemuseks hästi toimiv ökosüsteem, mis toetab nii efektiivset reaalajas koos töötamist kui hästi hallatud  informatsiooni edastamist organisatsiooni või meeskondade üleselt. 

Olulised aspektid siseveebi valimisel 

Skaleeritavus 

Organisatsioonide kasvades peab nende siseveeb suutma kohaneda, mahutamaks üha suurenevat kasutajate arvu ja keerukamaid protsesse. Valitud lahendus peaks pakkuma lihtsat skaleeritavust, toetades ettevõtte arengut ja kasvu, ilma oluliste ümberehitusteta. 

Kasutajakogemus 

Kasutajasõbralik liides on eluliselt tähtis, et julgustada kasutuselevõttu ja tagada, et töötajad saaksid vaevata leida vajalikku informatsiooni. Info leitavus, klikkide arv infoni jõudmiseks ja eri-ilmelise sisu hea struktureerimine aitavad kaasa siseveebi kiiremale omaksvõtule kasutajate poolt. Intuitiivne disain vähendab koolituse nõudeid ja suurendab üldist tootlikkust. 

Liidestamise võimalused 

Tõhus siseveebi lahendus peab sujuvalt integreeruma ettevõttes kasutatavate väliste rakenduste ja süsteemide laia valikuga. See integreerimisvõime tagab, et töötajatel on lihtne juurdepääs tööriistadele ja andmetele mida igapäevatöös vajavad, võimaldades efektiivsemat tegutsemist ning tööülesannete kiiremat lahendamist. 

Turvalisus ja hallatavus 

Arvestades siseveebis hoitava teabe tundlikku olemust, on range turvameetmete ja regulatiivsete standardite järgimine, mis tahes potentsiaalse lahenduse puhul möödapääsmatu. 

SharePoint Online kui siseveebi platvorm 

SharePoint Online, osa Microsofti Office 365 tooteperest, on siseveebi lahenduse näide, mis pakub häid lahendusi just ülaltoodud aspektides, muutes selle suurepäraseks valikuks eri suuruse ja protsessidega organisatsioonidele. See on valik neile kes otsivad võimsat, kiiresti juurutatavat ning samas laiade liidestamise- ja kohandamisvõimalustega lahendust. 

Skaleeritavus 

SharePoint Online on loodud kasvama koos teie organisatsiooniga. Selle pilvepõhine lähenemine tagab, et kasutajate arvu või lisasisu mahutamiseks skaleerimine on lihtne, ilma et oleks vaja suuri investeeringuid IT-infrastruktuuri. 

Erakordne kasutajakogemus 

Kohandatavate mallide ja intuitiivsete disainivalikutega võimaldab SharePoint Online luua kasutajasõbraliku siseveebi, mida saab kohandada vastavalt mis tahes organisatsiooni spetsiifilistele vajadustele ja brändingule. Selle kaasaegne liides tagab, et kasutajad saavad hõlpsalt sisus navigeerida ja leida kiirelt endale vajalikku teavet. 

Kamaluga liidestamise võimalusi 

Üks SharePoint Online’i tugevustest on selle vaikimisi integreeritus Office 365 komplekti ja teiste Microsofti toodetega, nagu Teams ja Yammer. See integreerimine hõlbustab ühtse töökeskkonna loomist, kus suhtlus, koostöö ja sisuhaldus voolavad sujuvalt eri platvormide vahel kasutajale märkamatult. Lisaks juba olemasolevatele liidestustele on pädeval tehnoloogiatiimil võimalik väikese vaevaga luua ühendusi ka teiste ettevõttes kasutatavate süsteemidega – olgu nendeks siis majandus-, personalihaldus- või muud tarkvaralahendused. 

Turvalisus ja hallatavus 

SharePoint Online pakub arenenud turvafunktsioone, sealhulgas andmekao ennetamist, informatsiooniõiguste haldust ja turvalisi juurdepääsukontrolle. Samuti vastab see laiale rahvusvaheliste, regionaalsete ja tööstusharuspetsiifiliste standardite valikule (nt ISO 27001, GDPR, CIS, CSA, WCAG jm standardid), tagades, et tundlik teave on parimal võimalikul viisil kaitstud. 

Kokkuvõtteks, siseveeb jääb mis tahes organisatsiooni sisemise kommunikatsiooni strateegia oluliseks komponendiks. Tehnilise lahenduse valimisel on oluline arvestada skaleeritavust, kasutajakogemust, integreerimise võimalusi ja turvalisust. SharePoint Online paistab silma kui näide intraneti platvormist, mis vastab nendele kriteeriumidele, pakkudes mitmekülgset, turvalist ja kasutajasõbralikku keskkonda, mis toetab kaasaegsete organisatsioonide muutuvaid vajadusi. Sisemise kommunikatsiooni eest vastutajale pakub SharePoint Online head lahendust ligipääsetava, ühendatud ja produktiivse töökoha edendamiseks. 

Tundub kasulik? Jaga postitust oma kolleegile või sõbrale:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Liitu ka meie uudiskirjaga

Ole kursis sellega, mida teeme!